د. مرداد ۱ام, ۱۴۰۳

با  یکی از بهترین دکتر ریه در تبریز، شما می‌توانید از خدمات درمانی با کیفیت و حرفه‌ای بهره‌مند شوید.تبریز، یک شهر به میراث فرهنگی فراوان و مراکز درمانی پیشرفته مجهز است، میزبان برخی از بهترین متخصصان ریه و دستگاه تنفسی است. اگر شما نیز به دنبال یافتن یک متخصص ریه و دستگاه تنفسی با کیفیت و قابل اعتماد در تیریز هستید،در  این مقاله از سایت ساختمان سلامت تا انتها همراه ما باشید.

بهترین دکتر ریه در تبریز

لیست پزشکان ریه در تبریز

دکتر بابک رفیع زاده رشید در تبریز

دکتر غلامرضا رهبری بناییان در تبریز

دکتر بابک قالی باف صباغی در تبریز

دکتر امیرحسین جعفری روحی در تبریز

دکتر حامد ولی زاده در تبریز

دکتر هاله میکائیلی در تبریز

دکتر محمد میرزا آقازاده در تبریز

دکتر علیرضا غفاری در تبریز

دکتر خلیل انصارین در تبریز

دکتر لیلا نامور سفیدان در تبریز

دکتر شیوا ابراهیمی در تبریز

دکتر فرید رشیدی در تبریز

دکتر آذر دست رنجی در تبریز

دکتر فریناز امیری کار در تبریز

دکتر مریم قاسم زاده در تبریز

دکتر مسعود ناظمیه در تبریز

دکتر زهرا نوارباف محمدی در تبریز

دکتر ناصر مؤیدنیا در تبریز

دکتر علی تقی زادیه در تبریز

دکتر اکبر شریفی در تبریز

دکتر نعمت بیلان در تبریز

دکتر رضا قره محمدلو در تبریز

دکتر سعید جهانشاهلو در تبریز

دکتر مهدی ندیری در تبریز

دکتر محمد اسماعیل حجازی در تبریز

دکتر محمدرضا غفاری در تبریز

دکتر محمدحسین رحیمی راد در تبریز

دکتر ریه در تبریز

دکتر حجازی به عنوان یکی از بهترین دکتر ریه در تبریز می‌تواند در تشخیص و درمان انواع بیماری‌های تنفسی از جمله آسم، بیماری انسداد مزمن ریه (COPD)، سرطان ریه، فیبروز ریه، ذات‌الریه، سل و سایر بیماری‌های تنفسی فعالیت کند. همچنین، او می‌تواند برخی از بیماری‌های دیگر مانند آسپرژیلوزیس، برونشکتازی، ویروس کرونا، بیماری بینابینی ریه، آپنه خواب و سایر بیماری‌های تنفسی را نیز درمان و مدیریت کند.

علائم عفونت ریه ممکن است شامل تنگی نفس، درد قفسه سینه، سرفه و تب باشد. سرفه معمولاً با خلط‌های زرد سبز و رگ‌های خونی همراه می‌شود و در برخی موارد ممکن است حاوی خون باشد. درد قفسه سینه نیز معمولاً به صورت دردهای تیز و سوزاننده احساس می‌شود، به خصوص در هنگام سرفه و نفس کشیدن عمیق. تب نیز می‌تواند در عفونت ریه بروز کند و ممکن است به همراه لرز، تعریق، دردهای عضلانی، سردرد، ضعف و کمبود آب در بدن همراه باشد. همچنین، درد بدن و التهاب عضلات نیز ممکن است در اثر عفونت ریه رخ دهد.

بهترین فوق تخصص ریه در تبریز

دسته‌بندی بیماری‌های ریه به بیماری‌های راه هوایی، بیماری‌های بافت ریه و بیماری‌های گردش خون ریوی تقسیم می‌شود.

بیماری‌های راه هوایی

این بیماری‌ها به دلیل انسداد یا باریک شدن لوله‌های تنفسی که اکسیژن و سایر گازها را به ریه منتقل یا از آن خارج می‌کنند، به وجود می‌آیند. مثال‌هایی از این بیماری‌ها عبارتند از برونشکتازی و آسم.بهترین دکتر ریه در تبریز ،دکتر فرید رشیدی است که با داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه علوم پزشکی و دارای بیش از ۱۵ سال سابقه کار در این زمینه است.

بیماری‌های بافت ریه

هرگونه التهاب یا زخم روی بافت ریه باعث اختلال در انبساط و انقباض ریه می‌شود و باعث می‌شود ریه‌ها نتوانند اکسیژن را وارد کنند و کربن دی‌اکسید را خارج کنند. برخی از بیماری‌های بافت ریه عبارتند از سارکوئیدوز.

بیماری‌های گردش خون ریوی

وقتی رگ‌های خونی دچار زخم، لخته شدن یا التهاب می‌شوند، بیماری‌های گردش خون ریوی رخ می‌دهند. این وضعیت منجر به اختلال در جذب اکسیژن توسط ریه‌ها و دفع کربن دی‌اکسید می‌شود. یک نمونه از این بیماری‌ها فشار خون ریوی است که ممکن است بر روی قلب تأثیر بگذارد.

دکتر ولی‌زاده به عنوان یکی از بهترین دکتر ریه در تبریز، در تشخیص و درمان انواع بیماری‌های تنفسی فعالیت می‌کنند برای تشخیص دقیق و درمان این بیماری‌ها، معمولاً نیاز به معاینه حضوری و مشاوره با پزشک متخصص است.

بهترین دکتر ریه در تبریز

بهترین متخصص ریه در تبریز

عفونت ریه به دلیل وجود انواع مختلف میکروب‌ها از قبیل ویروس‌ها، باکتری‌ها و قارچ‌ها ایجاد می‌شود. برونشیت، ذات‌الریه و برونشیولیت از جمله سه نوع شایع‌ترین عفونت‌های ریوی هستند.

میکروب‌های ویروسی مانند ویروس‌های آنفولانزا و سینسیتیال تنفسی از شایع‌ترین علل برونشیت هستند. همچنین، باکتری‌هایی مانند مایکوپلاسما پنومونیه، کلامیدیا پنومونیه و بوردتلاپرتوسیس نیز می‌توانند عامل ایجاد برونشیت باشند.

دکتر شیوا ابراهیمی به عنوان یکی از بهترین دکتر ریه در تبریزبا استفاده از روش ‌های تشخیصی پیشرفته می‌تواند علت و نوع بیماری ریه و تنفسی را تعیین کند

در مورد ذات‌الریه، باکتری استرپتوکوک پنومونیه به عنوان شایع‌ترین عامل عفونت ذات‌الریه شناخته شده است. همچنین، باکتری‌های آنفولانزای هموفیلوس، مایکوپلاسما پنومونیه و ویروس‌های آنفولانزا و RSV نیز ممکن است ذات‌الریه را ایجاد کنند.

عفونت‌های قارچی ریه به ندرت با قارچ‌هایی مانند پنوموسیستیس جیرووسی، کپسولاتوم هیستوپلاسما و آسپرژیلوس رخ می‌دهند. این نوع عفونت‌ها بیشتر در افرادی رخ می‌دهند که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، مانند افراد مبتلا به انواع خاصی از سرطان، ایدز یا افرادی که داروهای سرکوب‌کننده سیستم ایمنی مصرف می‌کنند.

دکتر انصارین یکی از بهترین دکتر ریه در تبریز است و قادر است انواع بیماری‌های تنفسی، از جمله آسم، بیماری انسداد مزمن ریه (COPD)، سرطان ریه، فیبروز ریوی، ذات‌الریه، سل و سایر بیماری‌های تنفسی را تشخیص داده و درمان کند. او در تشخیص و مدیریت بیماری‌های تنفسی متخصص است و می‌تواند به شما کمک کند.

بهترین دکتر ریه در تبریز

بهترین دکتر فوق تخصص ریه کودکان در تبریز

عفونت ریه در کودکان یکی از بیماری‌های ریه است و از شایعترین علل مرگ و میر در کشورهای در حال توسعه است. این بیماری به التهاب بافت ریه همراه با تراکم آلوئولی مربوط می‌شود. عفونت ریه یا پنومونی در اثر عفونت با ویروس‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها و انگل‌ها ایجاد می‌شود.

دکتر غلامرضا رهبری بناییان یکی از بهترین دکتر ریه در تبریز با استفاده از روش ‌های تشخیصی پیشرفته مانند آزمایش خون، ادرار، خلط، رادیوگرافی، سی‌تی اسکن، ام‌آر‌آی و … می‌تواند علت و نوع بیماری ریه و تنفسی را تعیین کند و درمان مناسب را برای شما تجویز کند.

علل عفونت ریه در کودکان می‌تواند شامل عفونت با ویروس، باکتری، قارچ، استنشاق مواد شیمیایی و مواد حساسیت زا باشد. عفونت‌های ویروسی به عنوان شایعترین علت در کودکان مطرح هستند و عفونت‌های باکتریایی حدود ۱۰ تا ۳۰ درصد را شامل می‌شوند. از طریق قطرات تنفسی که به وسیله سرفه و عطسه انتشار می‌یابند، عفونت ریه به ریه‌ها منتقل می‌شود. همچنین، عفونت‌های ریه می‌توانند از طریق پرندگان یا عفونت‌های بیمارستانی نیز منتقل شوند.

علائم عفونت ریه در کودکان شامل تب، درد قفسه سینه، سرفه، کاهش اشتها و ضعف است. سرفه در ابتدا ممکن است خشک باشد ولی پس از یک تا دو روز به همراه خلط خواهد بود. خلط معمولاً زرد رنگ است و ممکن است رگه‌های خونی داشته باشد یا رنگ نارنجی داشته باشد. تنفس سریع و سطحی نیز یکی از علائم ممکن است و ممکن است بیمار به نفس نفس زدن بیفتد.

بیماری ریوی می‌تواند به صورت سرماخوردگی یا به عنوان عوارض بعضی از بیماری‌ها رخ دهد.

با توجه به اینکه عفونت ریه در کودکان می‌تواند وخیم باشد و تأثیر زیادی بر سلامتی آن‌ها داشته باشد، در صورت بروز هرگونه علامت مشکوک، مهم است که به یک پزشک متخصص مراجعه کنید تا تشخیص دقیق و درمان مناسب ارائه شود.